„Czas wesołej zabawy dobiegł końca...”
04.09.2017 Łukasz Walczyk 315

Czas wakacji i wesołej zabawy dobiegł końca. Najmłodsi czytelnicy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach jakie przygotowały w drugiej ich części filie biblioteczne: Dziecięca przy ul. Bartkowskiego 1, w  Trzeciewnicy oraz Potulicach. Dzieci brały udział w zajęciach literacko -plastycznych ; „Moja krótka bajeczka”, „Czytam od zawsze”, „Lokomotywa” oraz „Konkurs pięknego czytania z Kubusiem Puchatkiem”. To tylko niektóre z nich, gdzie musiały wykazać się swoją inwencją twórczą i plastyczną. Chętnie uczestniczyły też w grach i zabawach integracyjnych. Nie zabrakło również samych zajęć plastycznych: „Baba Jaga u dentysty”, „Zamki i pałace”, „Wesoła farma”, „Mój domowy pupil”, „Sowa” gdzie dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy literackie: „Potyczki słowne”, „Z igły widły”,  „Wesoły alfabet” oraz kalambury, które wymagały intensywnego myślenia. W trakcie wakacyjnych zajęć odbyły się także warsztaty plastyczne, podczas których dzieci pod kierunkiem pani Stefanii Bieleckiej tworzyły  „Łapacze snów” oraz „Dzikie węże”. Ciekawą i edukacyjną okazała się także wizyta uczestników zajęć w Muzeum Ziemi Krajeńskiej.  Tutaj pani Anna Sergott przeprowadziła lekcję muzealną  na temat epok oraz oprowadziła dzieci po wystawie stałej. Nie zabrakło też wesołej zabawy na świeżym powietrzu. Na boisku Orlika przy Szkole Podstawowej Nr 2 odbyły się zajęcia sportowe, gdzie dzieci rywalizowały ze sobą w grze w kosza oraz tenisa.

Na zakończenie uczestnicy zajęć w Filii Dziecięcej otrzymali nagrody w postaci przyborów szkolnych oraz słodycze ufundowane przez sponsora.

W miłej i serdecznej atmosferze pożegnaliśmy wakacje.

książka na telefon.jpg