„Lato ucieka – biblioteka czeka” – wakacje w filii bibliotecznej w Ślesinie
04.09.2017 Łukasz Walczyk 298

Minęły trzytygodniowe wakacyjne zajęcia w filii bibliotecznej w Ślesinie, które przebiegały po hasłem „Lato ucieka – biblioteka czeka”. Uczestniczące  w nich dzieci od 6 do 12 lat,  stworzyły zgraną grupę. Dzieci założyły „Wakacyjne pamiętniki”, w których rysowały ulubione miejsca z wakacji. Na zajęciach przybliżano w formie zabawy, różne tematy np. zwierzęta świata, zdrowe odżywianie,  rzeka  Wisła, kultura Indian. Uczniowie wspólnie czytali bajki, rozwiązywali krzyżówki, zagadki literackie, rysowali, malowali, śpiewali  i tańczyli. Na zajęciach gościła też Pani Ewa Polkowska, prezes Towarzystwa Miłośników Kultury Ludowej Doman” w Ślesinie, która przybliżyła dzieciom tradycje dożynkowe, a następnie wspólnie wykonano wieniec dożynkowy metodą wydzieranki. Zajęcia biblioteczne  obfitowały  w integracyjne i klanzowe zabawy. Na zakończenie dzieci  zabrały do domu wakacyjne pamiętniki, swoje prace  i drobne upominki ufundowane przez Panią sołtys Bernadetę Nowaczyk, za co serdecznie dziękujemy! Mamy nadzieję, że wakacyjne spotkania w bibliotece zachęcą dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego z książką i w gronie rówieśników.

książka na telefon.jpg